Dzisiaj jest: 16 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Kalendarz

styczeń 2018
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

NewsletterWiadomość HTML?

Sonda

Czy portal www.ofszlaksobieskiego.pl spełnia Państwa oczekiwania?

Dodaj nową odpowiedź!
3 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

odwiedziny:odwiedziny:3200956

Nasza gmina w Obszarze Funkcjonalnym Szlaku Jana III Sobieskiego

Wielkość tekstu:

Informujemy, że Gmina Łęczna jest partnerem projektu „Wzmocnienie spójności społecznej, gospodarczej i terytorialnej w Obszarze Funkcjonalnym Szlaku Jana III Sobieskiego w województwie lubelskim” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG.

Projekt jest realizowany w partnerstwie, którego liderem jest Gmina Piaski, a pozostałymi partnerami są: Gmina Spiczyn, Gmina Wólka, Gmina Mełgiew, Gmina Rybczewice, Gmina Gorzków, Gmina Łęczna, Gmina Ludwin, Gmina Milejów, Gmina Krasnystaw oraz Miasto Krasnystaw.

Projekt , którego celem jest poprawa spójności Obszaru Funkcjonalnego Szlaku Jana III Sobieskiego poprzez wspieranie rozwiązań funkcjonalnych w zakresie turystyki, przetwórstwa i energetyki będzie realizowany od lutego 2014 do stycznia 2016 roku.


Podczas prac nad projektem powstanie „Zintegrowana Strategia Rozwoju Obszaru Szlaku Jana III Sobieskiego w zakresie kształtowania przestrzeni publicznej” oraz powiązane z nią plany operacyjne w zakresie turystyki, przetwórstwa i energetyki. Ramy instytucjonalne partnerstwu nada powstałe w projekcie stowarzyszenie, którego zadaniem będzie monitorowanie oraz planowanie rozwoju partnerstwa w ramach Obszaru Funkcjonalnego Szlaku Jana III Sobieskiego.

Wśród najważniejszych działań projektowych jest przygotowanie dokumentacji pogłębionych dla inwestycji kluczowych partnerów. Dla Gminy Łęczna inwestycją kluczową jest rewitalizacja Rynku II wraz z jego otoczeniem. Oznacza to, że w ramach projektu zostanie dofinansowane przygotowanie dokumentacji technicznej rewitalizacji Rynku II wraz z przyległymi ulicami obejmujące m.in. program funkcjonalno–użytkowy, projekty budowlane, studium wykonalności i SIWZ inwestycji. „Łęczyńska część” projektu ma wartość 300.476,36 zł, z tego dofinansowanie 255.404,91 zł, a wkład własny 45.071, 45 zł.

Dzięki uczestnictwu w projekcie i funduszom EOG możliwe będzie przygotowanie ważnej i kosztownej dokumentacji, a przez to przybliżenie terminu zakończenia rewitalizacji Starego Miasta w Łęcznej.

Podejmowanie ważnych dla miasta decyzji nie jest możliwe bez udziału mieszkańców. Założeniem projektu jest czynne włączenie mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych w planowanie przyszłości Obszaru Szlaku Jana III Sobieskiego poprzez m.in. umożliwienie im wyrażenia pomysłów i obaw w trakcie konsultacji społecznych. Konsultacje społeczne prowadzone będą przy pomocy różnych technik - w naszym mieście metodą planowania partycypacyjnego. Podsumowaniem konsultacji społecznych będzie utworzony w ramach projektu „Plan komunikacji i konsultacji społecznych na terenie Obszaru Funkcjonalnego Szlaku Jana III Sobieskiego”.

Wartość projektu wynosi 2 643 240,00 zł. Projekt korzysta z dofinansowania w kwocie 2 246 754,00 zł pochodzącego z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii w ramach funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

Materiały promocyjne

Tu wkrótce pojawią się materiały promocyjne

Na skróty